{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "Homepage" }
{ "type": "gtmStart" }

Sıkça Sorulan Sorular

Snowboard almak istiyorum ama hangi boy almam lazım?

Snowboard boyunuzu seçerken önemli olan kilonuzdur dolayısı ile kilonuza göre uygun snowboard u seçmeniz gerekir. Mesele snowboard un üzerinde cm2'ye vereceğiniz basınçtır, yani snowboardun taşıma kuvveti ile alakalıdır. Kullanıcının kilosu arttıkça snowboardunda boyu artar, çünkü snowboardun boyu büyüdükçe kar basış alanı da büyür. Ancak her model snowboard un genişliği ve tarzı bir olmadığından her modelde değişik boy kullanabilir. Örnek: 70 kg olan 170cm'lik bir snowboardcu Rossignol'un A modelinde 157cm boy kullanıp, daha geniş gövdeye sahip olan B modelinde 152cm'lik board kullanabilir. ( ölçüler tamamen temsilidir.)

Fakat bir genelleme yapmak istersek şunu söyliyebiliriz ; alacağınız boardun boyu sizden yaklaşık 15-20 cm daha kısa olmalıdır. ( kilo ve boay orantınız standartlara yakın ise ) Eğer kilonuz fazla ve boyunuz kısa ise board boyunuzdan daha uzun olabilir. Bunu tam tersi içinde söyliyebiliriz.

Kask kullanmalı mıyım?

Aslında her türlü sürat içeren sporda kask gerekir, hele bir de deli dolu kayan biriyseniz kesin kask takmalısınız çünkü kask kafanızı hem sıcak hem de güvenli tutuyor. Ilk başlarda biraz garipsiyebilirsiniz fakat kısa sürede alışacaksınız. kask ile berbaber kalça korumalık, omurga korumalık, bellik, bileklik gibi koruma ürünlerini kullanmak gerekir. Bunları arabanızdaki Airbag gibi düşünebilirsiniz, belki hiçbirzaman ihtiyacınız olmayacak ama kullanmanızın zararı yok , faydası var.

Kayak sporuna birçok yeniliği sunan ve kabullendiren Rossignol'dür. Rossignol bir teknoloji devidir, ve tam performans/teknoloji bazlı bir markadır. Aynı zamanda dünyanın en büyük kış sporları grubu olan Rossignol yarışçıların da 1 numaralı tercihidir. Rossignol ‘ün geçen yılki dünya Pazar payı %42 civarındadır. Bütün bu veriler gönül rahatlığı ile Rossignol ürünlerine gerçekten güvenebileceğinizi gösterir. Rossignol ne demek?